Koncem minulého měsíce byl v Indii představen telefon Redmi 8A, který je skutečně velmi levný a i díky tomu má velkou šanci na Indickém trhu zabodovat. A protože k němu do party chybí i model Redmi 8, který už byl zalistován na stránkách China Telecom, je jasné, že jeho příchod je na dohled. I v tomto případě by mělo jít o levný přístroj, takže jeho představovačka opět proběhne v Indii.

Že k u vedení na indickém trhu dojde, a to brzy, potvrdil na svém twitterové účtu šéf indického zastoupení Xiaomi, pan Manu Kumar Jain. Prezentace proběhne 9. října/októbra. Jain ve svém tweetu odkazuje na slušnou kapacitu baterie, výbornou kameru a dobrý výkon telefonu Redmi 8. Nu ano, v případě baterie je to trefa do černého, protože ta by měla mít kapacitu obřích 5000 mAh a měla by podporovat rychlé 18 W nabíjení. Fotoaparáty? I zde lze říct, že na levný telefon, kterým Redmi 8 bude, nejsou špatné.

Zadní kamera bude totiž duální se snímači 12 MPix a 2 MPix. Přední kamera má 8 MPix. Ovšem o nějakém extra vysokém výkonu telefonu bychom si dovolili pochybovat vzhledem k použití procesoru Snapdragon 439. Ten najdeme i u modelu 8A. Ale kdo ví, jak to nakonec bude. Výkonnost zařízení prokáže až praxe. Čipset by mělo doplnit 3/4 GB RAM a 32/64 GB interního úložiště. Telefon poběží na systému Android Pie s nadstavbou MIUI 10. Teď už jen zbývá počkat, jakou cenovku výrobce nastaví, protože ta bude pro mnoho uživatelů jistě důležitá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.