Telefony značky Oppo nejsou stále v Evropě zcela domestikovány a jsou k dostání jen velmi výjimečně v některých vybraných státech. Nejnovější designové Oppo Reno 2 také nebude výjimkou, ale mělo by se na evropský trh podívat hned po Číně a Indii, tedy konkrétně na britský trh. Napodobí také minulou generaci, která byla také ve Velké Británií k mání v letošním roce. Takže pokud patříte k fanouškům značky, tak budou tyto telefony přece jen o něco jednodušeji dostupnější i pro nás.

Konkrétně by Oppo Reno 2 mělo dorazit na britský trh už 16. října, kdy je v Londýně plánovaná velká představovací akce. Telefon sice nepatří zrovna k těm úplně nejvýkonnějším s procesorem Snapdragon 730 a spokojí se s příslušností ke střední třídě, ale po designové stránce samozřejmě patří ke špičce, stejně jako velká část portfolia značky Oppo. Zejména selfie výklopný modul a lá „žraločí ploutev“ zaujme na první pohled, stejně jako velký 6.5-palcový Full Screen AMOLED displej. Britské ceny ještě nebyly zveřejněny, ale odhaduje se, že budou začínat v přepočtu zhruba na 470 euro.

Když se Oppo Reno nemůže pochlubit asfalt trhajícím hardwarem, tak se určitě alespoň pokouší bodovat fotografickou výbavou. Telefon má k dispozici hned čtveřici zadních fotoaparátů, 48 Mpix Sony IMX586 se 1/2.0” senzorem, f/1.7 a OIS doplní 8 Mpix ultra-wide senzore se 116° záběrem, 13 Mpix telefoto senzor s 5x hybridním zoomem (1/3.4”, f/2.4) a 2 Mpix monochromatický senzor pro portréty. Vše pak doplní 16 Mpix selfie kamerka ve „žraločí ploutvi“.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.