Při záplavě nudně vážných článků a novinek se občas hodí odlehčit atmosféru něčím humornějším a dnes nám k tomu poskytl krásnou možnost šéf Applu Tim Cook. Ten se totiž rozpovídal v rozhovoru pro německý časopis Stern a výsledkem byly erupce vtipu a ironie, tedy pokud přistoupíme na teorii, že se jedná o komický výstup. Tvrdit s vážnou tváří, že Apple se vždy snaží nabízet „nejnižší možné ceny“ vyžaduje opravdu klapky na očích nebo velmi pokročilé stádium profesionálního lháře.

Na toto téma totiž došla řeč při probírání nových modelů iPhone 11, které jsou v základní verzi zhruba o 50 dolarů levnější než minulá srovnatelná generace. Sice se to u pokročilejších modelů více než vyrovná, protože jsou nejdražší v historii, ale to samozřejmě nebrání bombastickým tvrzením o tvrdé práci na zlevnění nových telefonů. Nu a od toho je už jen krůček ke zmíněnému citátu z nadpisu, který opravdu zazněl a nejedná se tak o výmysl nás závistivých nepřátel všeho jablečného. Definice „nejnižší možné ceny“ tak dostala zcela nový význam .

Poněkud seriózněji pak vyznělo pokračování rozhovoru zaměřené na Apple TV+, kde Tim Cook prohlásil, že nevidí jejich službu předplatného nutně jako konkurenci Netflixu a dalších. Na trhu podle něj existuje celá řada služeb a zákazník si často předplácí nejen jednu jedinou. S tím se v podstatě dá i souhlasit, takže můžeme zakončit dnešní humorné okénko i něčím serióznějším. Tedy až se přestaneme smát.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.