Už je to skoro dva týdny co OnePlus oznámili stabilní verzi updatu s novým Android 10 pro své vlajkové modely OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. Jako obvykle se mělo jednat o postupný systém doručování tohoto nového updatu, ale pravděpodobně se někde něco zaseklo, protože si na internetu celá řada fandů stěžuje, že k nim novinka ještě nedorazila. A to je po dvou týdnech už lehce podezřelé. Dá se tak předpokládat, že firma někde nalezla nějakou chybu a distribuci updatu prozatím pozastavila.

Pokud tedy patříte k majitelům výše zmíněných modelů, tak bych doporučil ještě chvíli trpělivosti, protože je vždy lepší mít nový systém pořádně vyladěný a otestovaný. A Android 10 update by na poslední generaci telefonů OnePlus měl přinést celou řadu změn a vylepšení, ať už hovoříme o zcela novém designu UI, podpoře celoobrazovkových gest, nastavení chytrého displeje pomocí specifických časů a lokalit, nového herního vylepšení Game Space a spoustu dalšího. Na podobný masivní update se vyplatí počkat klidně o chvíli déle.

Zkrátka výhledově nepřijdou ani majitelé starších telefonů OnePlus, protože public beta Android 10 by pro OnePlus 6 a 6T měla v Číně dorazit někdy na konci října a finální verze pak v listopadu. Nezapomnělo se ani na ještě starší OnePlus 5 a 5T, které tento update dostanou někdy v druhém kvartále roku 2020. Jedná se ale o termíny pro čínskou verzi HydrogenOS a jak známo globální OxygenOS vždy trvá o pár dnů/týdnů déle, takže si ještě tyto data v kalendáři nekroužkujte.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.