Značka Redmi se po částečném osamostatnění od mateřského Xiaomi pustila i na pole notebooků a jejich první pokud v podobě modelů řady RedmiBook 14 spatřil světlo světa na konci května letošního roku. Doposud se ale jednalo jen o kousky oficiálně dostupné jen na domácím čínském trhu, což byla rozhodně škoda. Dnes však začalo svítat na lepší časy, protože byl spatřen na stránkách evropské certifikační autority ECC. To je jasným náznakem brzkého vydání i v našem regionu a můžeme se tak začít těšit. Dostupnost výborné řady Xiaomi Mi Air a Mi Notebook totiž měla na našem trhu jen krátkého trvání a RedmiBooky by se mohly stát vhodným nástupcem.

Původní modely RedmiBook 14 používaly procesory Intel Core 8.generace a na výběr bylo vše od i3, přes i5 až po i7. V září se však dočkaly vylepšení na novější i5-10210U a i7-10510U, které slibují až 13 % výkonu navíc v porovnání s minulou generací. Dá se tak očekávat, že tato Enhanced Edition bude právě základem pro dostupnost na evropském trhu, ale samozřejmě se můžeme plést. Každopádně tyto notebooky disponují 14-palcovým matným FullHD displejem s ultra tenkými 5,75 mm rámečky, 8 GB RAM, 256 GB / 512 GB SDD diskem, samostatnou grafikou nVidia MX250 se 2 GB paměti. Tělo notebooku je pak celokovové s tloušťkou jen 17.95 mm a váhou 1.5 kg.

Cenově se v Číně jednalo o velmi dostupné kousky, nejnižší konfigurace Enhanced Editions s i5-10210U+8GB+256GB přišla v přepočtu jen na zhruba 560 dolarů. Stejný procesor s 512 GB paměti pak stojí zhruba 630 dolarů a za nejvyšší variantu s i7-10510U+8GB+ 512GB zaplatíte asi 700 dolarů. Bylo by asi naivní očekávat identické ceny pro evropské vydání, ale stále můžeme doufat v poměrně lidově nastavené cenovky. Teoreticky by měly být modely RedmiBook 14 k mání ve třech barevných kombinacích také na evropském trhu. Vše budeme pečlivě sledovat, protože každý nový dostupný produkt Redmi je pro náš trh požehnáním. Nejpozději do konce roku bychom se tak měli nového notebooku Redmi dočkat i my.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.