Značka Redmi nás letos skutečně zásobuje. Od začátku roku vydala hromadu telefonů, které mnohé fanoušky zaujaly jak výbavou, tak i cenou. Tu má výrobce vždy nastavenu opravdu dobře. Jejich posledním počinem bylo vydání modelu Redmi 8A. Ten byl představen v Indii a cenou se dostal pod 100 dolarů. V Indii by měl být velmi brzo představen i model Redmi 8.

Podle všeho se nebude prodávat jen na indickém trhu, ale zavítá také na domovský čínský trh. Certifikaci Tenaa má již za sebou a právě byl zalistován i na stránkách China Telecom s číslem modelu M1908C3IC. Tato skutečnost potvrzuje brzké uvedení Redmi 8 na čínský trh. Design telefonu se příliš neliší od nedávno představeného modelu 8A. Displej má úhlopříčku 6,21 palce s rozlišením HD+ a horním výřezem.

Také další parametry a plastové tělo jasně ukazují na to, že jde o velmi levný telefon. Jako procesor byl totiž použit Snapdragon 439, tedy stejný jako u modelu 8A. Doplní jej 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště. Údajně by však měla existovat i verze s 2 GB a 3 GB RAM. Zadní fotoaparát je duální se snímači 12 MPix a 2 MPix. Přední kamera má 8 MPix. Na čem ovšem výrobce nešetřil je baterie s kapacitou 5000 mAh, která by měla podporovat až 18 W nabíjení. Nebude chybět 3,5 mm audio jack a snímač otisků na zadním panelu. Podle China Mobile se telefon bude prodávat za 1599 jüanů (224 dolarů). Ale zřejmě jde zatím jen o předběžnou cenovku, která bude později upravena na nižší částku vzhledem k parametrům.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.