Do oficiálního představení telefonů řady Google Pixel 4 zbývá ještě pár dnů a o různé informace o nich není nouze. Vypadá to, že stejně jako loni bude uvedení nových přístrojů v podstatě jen formalitou. Nejde jen o hromadu úniků z řad různých tipařů, ale i sama společnost v rámci promo akcí upozorňuje na ty největší špeky, které pro nás letos připravila. Dnes tu máme údajně oficiální renderovaný obrázek modelu Pixel 4. Ten na svém twitterovém účtu zveřejnil dobře známý Evan Blass.

Vzhledem k tomu, že jde o poměrně důvěry hodného tipaře, můžeme rendery brát jako platnou minci. Na renderu je jasně vidět, že Google Pixel 4 má úzké boční rámečky a ani brada není nijak masivní. To se ovšem nedá říci o rámečku horním. Ten je širší proto, aby se do něj vlezly veškeré senzory, sluchátko a přední fotoaparát. Kromě toho zde bude také uloženo vše potřebné pro funkci Motion Sense. Čelní panel díky tomu má tak trochu vzhled telefonů z roku 2016 a 2017, kdy žádný z výrobců nepoužíval horní výřezy a nebo „díry“ v displeji. Podle renderu je připravena i nová tapeta s výrazným písmenem P a číslovkou 4 v stájových barvách společnosti Google.

Zadní panel má jednoduchý design, kterému však dominuje výrazný modul hlavního fotoaparátu. Ten je uložen v levém horním rohu a má tvar čtverce s oblými rohy. Součástí foto modulu jsou dva snímače a LED blesk. Celkově je modul zadního fotoaparátu velmi podobný tomu, který najdeme u letošních iPhonů. Snímač otisků prstů letos na zadním panelu chybí. Buď jej výrobce integroval do displeje a nebo bude pro odemknutí telefonu k dispozici pouze sken obličeje. Jak tomu nakonec bude se zřejmě dozvíme až na akci Made by Google, kde bude telefon představen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.