Zhruba před týdnem zazářil na nebi mobilních technologií inovativní telefon Xiaomi Mi Mix Alpha. Byť se jednalo v podstatě o koncept, mnozí z fandů výrobce si na něj začali brousit zuby. Pravda je ta, že je cenovka je skutečně závratná, a to 19999 jüanů (2807 dolarů). A aby taky ne. Lei Jun potvrdil, že na telefonu pracovali více než dva roky a na vývoj bylo vynaloženo zhruba 500 milionů jüanů (70 milionů dolarů). Ano, vzhledem k množství inovací se částka může zdát být přiměřená, ale je otázkou, jaká by byla s touto cenovkou jeho prodejnost. Přesto se fanoušci ptají, kdy se Alpha začne prodávat.

Na internetu se objevily zvěsti, že Xiaomi Mi Mix Alpha půjde na trh v tomto měsíci. Pak se zas spekulovalo o tom, že v říjnu/októbri sice do prodeje nepůjde, ale začne jeho sériová výroba a prodávat by se mohl ke konci roku. Všechny tyto zvěsti a spekulace však zasekl manažér Xiaomi pro propagaci značky v Číně, Edward Bishop. Ten na čínské síti jednoznačně uvedl, že tyto zprávy nejsou zcela pravdivé.

Společnost Xiaomi sice v průběhu října/októbra uvede nový model, ale ten bude patřit do řady CC. Dodal také, že Mi Mix Alpha se rozhodně nezačne sériově vyrábět do konce tohoto roku. Případné prodeje nezačnou tedy dříve než v příštím roce. Každopádně pokud se telefon dostane do prodeje a i s vysokou cenou půjde na odbyt, bude to znamenat poměrně velký přelom u telefonů se systémem Android.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.