Minulý týden jsme se od značky OnePlus dočkali indického představení nového modelu OnePlus 7T a za pár dní se fanoušci jen třesou na londýnskou akci, kde doufají v globální variantu 7T a možná i 7T Pro. Každopádně však mají OnePlus velmi dobře našlápnuto, protože už základní 7T je opravdu velmi nabitý kousek, který dokonce v mnoha ohledech překonává i Pro verzi minulé generace. Teď už nezbývá než jen doufat v podobně přívětivou cenu, jakou prezentovali na indickém trhu… No, vše bychom se měli dozvědět už 10. října, takže zbývá jen posledních pár dní čekání.

Ať už značku OnePlus máte v oblibě nebo ne, tak se jednoznačně jedná o výrobce s jednou z nejlepších softwarových podpor na trhu. Jejich telefony jsou vždy mezi prvními s novými systémovými updaty a nezapomíná se ani na starší modely, což je velmi rozšířený nešvar mnohé konkurence. Navíc je software telefonu velmi jednoduše modifikovatelný, protože jsou tvůrci velmi otevření komunitě a nezdráhají se podporovat open-source. Dalším pGizchiotvrzením tohoto faktu je uvolnění zdrojového kódu kernelu právě k čerstvému OnePlus 7T. Ten tak sice ještě není na trhu, ale „modderská“ komunita už pomalu může začít pracovat na úpravách.

Telefony od OnePlus běží na OxygenOS, což je jedna z nejpovedenějších úprav čistého Androidu, ale samozřejmě nemusí sednout naprosto každému. Díky uvolnění zdrojových kódů kernelu ale není problém pro fanouškovské vývojáře, aby přinesli další možnosti Custom ROM, recovery a jiných modifikací pro nové modely. Co třeba vyzkoušet LineageOS ? Navíc se jedná o další záruku toho, že i kdyby třeba v budoucnu OnePlus některé starší modely opustil s oficiální softwarovou podporou, tak si komunita vystačí sama a majitelé nepřijdou o další verze systému. Pokud by vás zdrojové kódy zajímaly, tak jsou k dispozici třeba ZDE. Otevřenost OnePlus vůči komunitě je opravdu extrémní a určitě přispívá k velmi dobré reputaci značky napříč fanouškovskou základnou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.