Ve stejnou dobu jako loni, kdy společnost Huawei začala pracovat na letošním špičkovém procesoru Kirin 990 a Kirin 990 5G, začíná i letos vyvíjet jeho nástupce. Měl by mít obchodní název Kirin 1000. Stejně jako letošní Kirin bude i ten nově připravovaný určen pro top modely telefonů. A vzhledem k tomu, že jsme se s čipsetem Kirin 990 potkali poprvé u řady Mate 30, příští rok bychom jej poprvé měli vidět u přístrojů řady Mate 40.

Podle Huawei Central bude Kirin 1000 postaven na 5nm výrobní technologii. Na rozdíl od procesoru Kirin 990, u kterého je použita architektura CPU stojící na jádrech Cortex-A76, nabídne Kirin 1000 architekturu CPU s jádry Cortex-A77. Jádra A77 by měla až o 20% zvýšit výkon procesoru. Jaké budou další parametry chystaného čipsetu zatím není známo, protože jeho vývoj a testování je momentálně v prvotní fázi.

Vývoj vlastních čipsetů je pro společnost Huawei stále aktuálním tématem. A to díky sankcím amerického Ministerstva obchodu a omezení přístupu k produktům amerických firem. Byť by se situace v těchto dnech mohla zdá poněkud klidnější v souvislosti s dalším odkladem a prodloužením licencí, v příštím roce by mohlo být všechno jinak. Proslýchá se, že americké sankce mohou přitvrdit a čínský výrobce může koncem roku s vypršením odkladu dostat definitivní stopku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.