Společnost Google se pilně připravuje na svou velkou akci „Made by Google“, kterou má naplánovanou na 15. října/októbra. Je jasné, že hlavními protagonisty této akce budou nové telefony řady Google Pixel 4, o kterých už v podstatě víme celkem všechno. Protože letos výrobce hodně zapracoval na fotoaparátech, je součástí příprav na hlavní prezentaci i předběžná promo kampaň právě na kvalitu kamer. I když, přiznejme si, foto výbava je už klasicky u všech Pixelů na vysoké úrovni.

Kampaň má název #SwitchtoPixel a běží na oficiálním YouTube kanálu Made by Google. Součástí je několik videí, ve kterých uživatelé telefonů Pixel popisují své zkušenosti, když přešli ze svého původního telefonu na Pixel. Hlavními motivy jsou skvělé foto výstupy, neomezené ukládání fotek a další. Majitelé Pixelů samozřejmě nadšeně žasnou nad výkonem fotoaparátu a dokonce výsledné fotografie přirovnávají k výstupům ze zrcadlovky.

Letošní řada Pixel 4 bude mít duální zadní fotoaparát s 12,2 MPix primárním snímačem, který by měl mít světelnost f/1.6. Sekundární senzor bude mít rozlišení 16 MPix a bude fungovat jako teleobjektiv s pětinásobným optickým zoomem. Bude vylepšena i funkce Night Sight, a to tak, aby umožnila delší expozici. Díky tomu by neměl být problém fotit i kvalitní snímky noční oblohy. Přední kamera by měla mít 8,1 MPix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.