Po vydání konceptového telefonu Xiaomi Mi MIX Alpha se kola spekulací rozjely opravdu naplno a většina obvykle velmi dobře informovaných médií a analytiků se předháněla s odhady data vydání Xiaomi Mi MIX 4. Ten měl podle některých dorazit na trh dokonce už během října a fanoušci se tak už pomalu začínali těšit. O telefonu toho sice konkrétně nebylo nic známo, ale  přece každý o něm mluvil…. Těmto spekulacím včera zasadil ránu do vazu jeden z manažerů Xiaomi Bishop Edward, který na sociální síti Weibo jasně deklaroval, že kromě Mi MIX Alpha se letos žádného nového telefonu ze série Mi MIX nedočkáme.

Většina odhadů ve spojitosti s příchodem Mi MIX 4 se totiž točila kolem faktu, že Mi MIX Alpha je opravdu jen revoluční konceptuální model, se kterým se rozhodně nepočítá do masové výroby. Podle zákulisních zdrojů Xiaomi plánují vyrobit zhruba pouhých 500 kusů tohoto fantasticky vypadajícího telefonu s extrémně zakřiveným displejem zasahujícím až na záda přístroje. Na druhou stranu je tak nejisté, jak moc bude tento koncept uživatelsky přívětivý a reálně použitelný, protože na rýsovacích prknech už spousta revolučních produktů vypadala dobře, ale realita je často semlela.  Xiaomi Mi MIX 4 se tak mělo stát tím pravým pokračovatelem rodu a slavné série designově zaměřených telefonů. No, podle vyjádření pana Edwarda minimálně tento rok.

Xiaomi Mi MIX 4

Nebo jde jen o kouřovou clonu kamuflující reálnou situaci ? Na čínském obřím obchodním portále JD.com se totiž objevil listing na Xiaomi Mi MIX 4 a to dokonce hned ve dvou verzích, standardní 4G a potom moderní s 5G konektivitou. Obě by měl pohánět procesor Snapdragon 855 Plus a do vínku by měly dostat 108 Mpix hlavní fotografický senzor a také zakřivený „waterfall“ displej. Text v listingu naznačuje opět možné vydání telefonu během října, takže situace se pomalu stává opravdu nepřehlednou. Takže není nutné prozatím propadat truchlení, ono se to s Xiaomi Mi MIX 4 možná ještě nějak vyvrbí…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.