Dceřinka Xiaomi, značka Black Shark, se chystá v průběhu příštího týdne uvést svůj letošní herní telefon Black Shark 2 Pro na evropský trh. Telefon byl představen letos v červenci/júli s procesorem Snapdragon 855 Plus a ještě před svým oficiálním uvedením prokázal svůj vysoký výkon v testech Antutu.

Pokud jste si tedy na Black Shark 2 Pro dělali zálusk, ale nechtěli jste jej kupovat v Číně, můžete to zkusit od 9. října/októbra na evropském trhu. Dobrou zprávou jistě může být i to, že zde jej bude výrobce nabízet s malým bonusem v podobě gamepadu, který bude k telefonu přibalen zdarma. Navíc je u prodejů nastavena také 50% sleva na jakékoli herní příslušenství. A to by už mohlo stát za zvážení, protože gamepad obvykle stojí kolem 90 euro. Prodeje budou probíhat na evropské stránce Black Shark.

A protože od představovačky telefonu už nějaký ten čas uplynul, krátce shrneme jeho hlavní parametry. AMOLED displej má úhlopříčku 6,39 palce s FullHD+ rozlišením, podporou HDR, technologií DC Dimming 2.0 a integrovaným snímačem otisků. Hlavní hvězdou je procesor Snapdragon 855 Plus, který doplnilo 12 GB RAM a až 256 GB interní paměti. Za zmínku stoji určitě i vylepšené kapalné chlazení Liquid Cooling 3.0. Baterie má kapacitu 4000 mAh s podporou rychlého 27 W nabíjení. Zadní fotoaparát je duální se snímači 48 MPix a 13 MPix. Přední kamera má 20 MPix. Operačním systémem je Android Pie.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.