Společnost OnePlus byla minulý týden ve středu zájmu svých fanoušků. Aby taky ne, svého debutu se totiž dočkal telefon OnePlus 7T. Jeho představovačka se konala v Indii a lze říci, že jde o poměrně velký upgrade modelu OnePlus 7. Díky vylepšení parametrů a také designu se 7T hodně přiblížil verzi 7 Pro. Ostatně použití procesoru Snapdragon 855 Plus mluví za vše.

Vylepšena byla i zadní trojitá kamera, která je uložena do kruhového modul, navýšena byla i kapacita RAM. Díky nadstavbě OxygenOS založené na Androidu 10 zde najdeme také hromadu nových funkcí. Co ovšem chybí, je podpora bezdrátového nabíjení. Sice to pro mnohé majitele nemusí znamenat nějaký zásadní nedostatek, přesto je toto nabíjení k dispozici u většiny letošních vlajkových lodí. U OnePlus 7T se zatím musíme spokojit „jen“ s rychlým 30 W nabíjení Warp Charge 30T. A tak to ještě minimálně jeden rok zůstane.

Proč tomu tak je sdělil šéf OnePlus, Pete Lau, kolegům z 91Mobiles. Podle Laua si sice vývojáři pohrávali s myšlenkou použít podporu bezdrátového nabíjení u modelu 7T, ale nakonec od toho upustili. Pete Lau tvrdí, že je v zájmu společnosti zajistit, aby bezdrátové nabíjení bylo stejně kvalitní jako stávající technologie Warp Charge. A to se, bohužel, stále nedaří a telefon se v průběhu bezdrátového nabíjení poměrně výrazně zahřívá. Z tohoto důvodu má telefon podporu vylepšeného nabíjen Warp. To je o 23% rychlejší než předchozí verze a telefon dokáže z 0% na 70% nabít za pouhých 30 minut. Bezdrátové nabíjení bychom tak mohli najít až u OnePlus 8.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.