Telefony Honor 9X a Honor 9 X Pro byly představeny koncem července/júla. Oba stroje mají pohledný design, solidní parametry a především dobře nastavenou cenovku. Zejména pak model 9X ani ve své nejvyšší paměťové verzi nepřekročil částku 280 dolarů. Mnohým potenciálním kupců však chyběla verze, která by v rámci operační paměti dosáhla na 8 GB. Pro ně je tu dobrá zpráva. Tato verze je připravena a jde do prodeje už zítra.

Na čínské síti vyšla na prodej Honor 9X s 8 GB RAM a 128 GB interní paměti oficiální upoutávka. Ovšem tato verze bude zatím nabízena jen v grafitově černé barvě, ale údajně není vyloučeno, že se do prodeje dostanou i další barevné varianty. Další parametry jsou v podstatě stejné jako u dříve vydaných verzí. I zde najdeme displej s úhlopříčkou 6,59 palce a rozlišením 2340×1080 pixelů.

Beze změn zůstává i procesor, kterým je Kirin 810 postavený na 7nm výrobní technologii. Baterie má kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou EMUI 9.1.1. Změnu nehledejme ani ve foto výbavě. Zadní fotoaparát je duální s primárním 48 MPix snímačem se světelností f/1.8. Sekundární 2 MPix senzor slouží pro zaznamenání hloubky ostrosti. Modul přední kamery je vysunovací a samotný snímač má rozlišení 16 MPix se clonou f/2.2. Cena za nově připravenou verzi zatím nebyla uvedena. Je však pravděpodobné, že by neměla nějak dramaticky překročit 300 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.