Většina fanoušků a majitelů telefonů Huawei nebo Honor netrpělivě čeká na aktualizaci svého přístroje na EMUI 10 založené na Android 10. Nadstavba byla představena začátkem srpna/augusta a jako první ji dostaly modely Huawei Mate 30, které ji měly už rovnou předinstalovanou. A vzhledem k tomu, že se na čínské síti objevil harmonogram aktualizací, můžeme se podívat jaké další telefony budou následovat.

Podle tohoto seznamu by mělo v období od října/októbra do prosince/decembra dostat aktualizaci EMUI 10 celkem 33 zařízení Huawei A Honor. Update bude šířen postupně na jednotlivé modely. Mezi prvními ji dostanou telefony řady Huawei P30. Ty by měli přijímat testovací beta verzi v polovině října/októbra. Následovat bude na konci října/októbra řada Mate 20 a P20. Testovací beta verze bude pro modely Mate 10 připravena na konci listopadu/novembra. Série Nova bude aktualizována průběžně od října/októba do listopadu/novembra.

Ochuzeny nebudou ani telefony značky Honor. Mezi prvními, které dostanou testovací betu budou modely Honor 20, Honor 20 Pro, Honor V20 a Honor Magic 2. To by mělo proběhnout na konci října/októbra. Update pro další modely Honor bude distribuován postupně během listopadu/novembra a prosince/decembra. Telefony zároveň získají beta verzi Magic UI 3.0. Snad ještě dodejme, že EMUI 10 založená na Android 10 nabídne spoustu nových funkcí. Kromě jiného to bude upravené uživatelské rozhraní, tmavý režim v celém systému, nové ikony a výkonnější Turbo GPU.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.