Nová řada telefonů Redmi Note 8 se nám představila na konci srpna a vydaných modelů se výjimečně dokonce liší i výrobci procesorů. Základní verze dostala do vínku Snapdragon 660, přičemž v případě Pro modelu se tvůrci rozhodli zariskovat a sáhli po zbrusu novém herním midrange Mediateku Helio G90T. Pro každého něco, ale podle všeho se v laboratořích Redmi už pracuje na dalším kousku do této rodiny v podobě Redmi Note 8T, lteré by mělo dostat Snapdragon 730G.

A Snapdragon 730G by měl mít dostatek výkonu aby překonal právě Pro model s Helio G90T, takže by se u Redmi Note 8T mělo jednat o nejvýkonnější telefon z celé řady. Nemluvě o automaticky lepší reputaci, protože Mediatek má stále (lehce nezaslouženou) pofidérní pověst. Informace o novém telefonu pochází od známého indického „leakstera“ Mukul Sharmy (aneb @stufflisting), který má velice solidní pověst a v minulosti už se mu pár podobných zákulisních odhalení povedlo. Takže se dá těmto novinkám opravdu věřit.

Kromě zmíněného nového procesoru Snapdragon 730G nejsou známy žádné další parametry chystaného telefonu, takže se můžeme jen dohadovat. Otázkou zůstává, zda se tvůrci přikloní k hlavnímu 48 Mpix senzoru Pro varianty, nebo zůstanou u původního senzoru Note 8. Stejně tak není jisté zachování čtyř senzorů zadního fotoaparátu, ale to jsou opravdu jen dohady. Redmi ale určitě bude chtít s vydáním pospíšit a stihnout ho nejpozději do konce roku, protože se na trh chystá i hlavní konkurence s Realme XT 730G, využívající ten stejný procesor. Tak šup šup.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.