Před pár dny byly představeny světu nové bezdrátové produkty od Huawei v podobě chytrých hodinek Huawei Watch GT 2 a bezdrátových sluchátek Huawei FreeBuds 3. Ve specifikacích se trochu partyzánsky skrýval nový čipset Kirin  A1, o kterém toho před vydáním nebylo mnoho známo. Takže je určitě záhodno se na tento kousek podívat lehce podrobněji, protože se s ním v budoucnu určitě budeme setkávat častěji. Huawei a sesterská značka Honor mají kategorii chytrých nositelností velmi dobře obšancovanou a na trh chrlí jeden kus za druhým.

Kirin A1 je navic první univerzální čip, který se hodí jak do chytrých hodinek nebo náramků, tak i do bezdrátových sluchátek. Je certifikován Bluetooth 5.1 a Bluetooth Low Power 5.1, čip samotný je opravdu miniaturní a zvládne integraci audio a Bluetooth jednotky jen na rozměrech 4.3 x 4.4 mm. Kirin A1 navíc disponuje revoluční AI dvoukanálovou technologií synchronního přenosu, která eliminuje problém případné interference zvukového a Bluetooth signálu. Navíc snižuje spotřebu až o 50 % a snižuje latenci až o 30 %. Využitím unikátního BT-UHD Ultra HD Bluetooth kodeku je navíc možné navýšit maximální přenosovou rychlost až na 6.5 Mbps, což je skoro trojnásobek klasického Bluetooth standardu (2.1 Mbps).

Jak již bylo zmíněno, tak prvními kousky s novým čipsetem Kirin A1 jsou chytré hodinky Huawei Watch GT 2, které využívají jeho možnosti opravdu naplno. Stejně tak Huawei FreeBuds 3 mají neotřesitelně stabilní připojení ve spojení s vysoce nadprůměrnou kvalitou audio přednesu a inteligentním potlačením ruchů. Tedy alespoň to tak tvrdí výrobce 🙂 Ale i první recenze a ohlasy jsou na velmi solidní úrovni, takže se v případě čipsetu Kirin A1 určitě nejedná o výstřel do prázdna.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.