Společně s telefonem OnePlus 7T byl včera na prezentační akci v Indii uveden také mobilní platební systém OnePlus Pay. Tímto krokem se OnePlus zařadil mezi společnosti Google, Samsung, Xiaomi a Apple, které v současné době také mají svou vlastní platební platformu. Všechny zmíněné společnosti se své mobilní platební platformy snaží rozšiřovat mimo své domovské země. Stejnou cestou se chce zřejmě vydat i OnePlus.

Příliš podrobností o své platební technologii však výrobce nesdělil. Snad s výjimkou toho, že služba bude plně dostupná až v roce 2020. Na vývoji této platební technologie údajně pracovali déle než rok a teprve nyní je ve stádiu, kdy ji bylo možno oficiálně představit světu. Nová služba by měla být přímým konkurentem Google Pay a Apple Pay. Ovšem na jakém principu bude fungovat zatím není známo. Je však velmi pravděpodobné, že platby budou probíhat přes NFC a platit tak bude možno telefony OnePlus, které tuto technologii podporují. Ale ani to nyní není dosud potvrzeno.

Pokud by tato platební služba měla být zavedena v globálním měřítku, zaznamenalo by to také navázat spolupráci s velkým počtem bank po celém světě. V tomto směru jsou Google a Apple poměrně hodně v předstihu a jejich platební systémy jsou celosvětově populární. A právě schopnost navázat spolupráci s bankami bude v budoucnu určovat, jak dalece bude OnePlus Pay schopna fungovat. Je však možné, že zpočátku bude tato mobilní platební funkce zavedena pouze v Indii, kde jsou platby telefonem značně využívány.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.