Články o jablečných produktech u nás nejsou zrovna časté, i když se v rámci tolerance stále jedná z velké části o čínské produkty. Ostatně okřídlené „Designed in California, made in China“ stále platí, i když se Apple v poslední době snaží z čínské produkce couvat. Každopádně dnešní novinky jsou natolik zajímavé, že si prostě nemohu odpustit malý článeček zaměřený právě na příznivce ovoce a zeleniny. Velmi oblíbený a dobře informovaný čínský analytik Ming-Chi Kuo totiž pustil na svět své odhady designu příští generace iPhone 12.

Apple s designem svých telefonů za posledních pár let lehce přešlapuje na místě, i když v případě třeba iPhone X se mu povedlo diktovat tempo díky vykousnutému displeji. Mnozí puristé (moji maličkost nevyjímaje) ale pokládají za poslední opravdu povedený kousek po designové stránce stařičký iPhone 4/4S. Ten byl na první pohled unikátní, jasně rozeznatelný a nebál se jít vlastní cestou. Což se u spousty jeho následovníků opravdu říct nedá, unifikace je nešvar široce rozšířený skoro u všech mobilních výrobců.

Podle všeho si je ale Apple až legendárního statusu designu iPhone 4 vědom a podle pana analytika zcela vážně uvažuje o jeho oprášení pro příští generaci telefonů iPhone 12 v roce 2020. Samozřejmě v moderním hávu, ale rovný kovový rám s 2.5D sklem a hranatější konstrukce možná bude opravdu slavit návrat. Určitě však s mnohem větší úhlopříčkou displeje, protože se hovoří o 6,1 a 6,7-palcích. Do propadliště dějin by mělo také definitivně zmizet i masivní vykousnutí displeje díky pokročilé miniaturizaci senzorů, i když jeho kompletní eliminace je odhadována až na rok 2021.

iPhone 11 také bude posledním modelem s jiným typem displeje než je OLED, takže je čas zamávat IPS technologii a popřát hodně štěstí. Možná se také dočkáme návratu Touch ID se čtečkou otisků prstů integrovanou pod sklo displeje. Určitě však nový design a 5G konektivita bude znamenat (další) nárůst ceny, takže možná bude v nebezpečí i vaše druhá ledvina.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.