Svůj první skládací telefon představila společnost Huawei na letošním veletrhu MWC. Přístroj si získal velkou pozornost jak ze strany odborné veřejnosti, tak i ze strany fanoušků. Ovšem, jak všichni víme, jeho uvedení na trh je komplikované a stále se odkládá. Snad se však blýská na časy a dočkat bychom se jej měli už během příštího měsíce. Ovšem Huawei už zřejmě pracuje na dalším skládacím zařízení s údajným názvem Huawei Mate X 2. Tedy alespoň podle patentového podání, které se dostalo na síť.

Podle stránky LetsGoDigital byl patent podán už v únoru/februári letošního roku u Úřadu pro patenty a ochranné známky USA a v září/septembri byl také zařazen do databáze Světového úřadu pro duševní vlastnictví. Náčrty v tomto patentovém podání znázorňují design skládacího telefonu Huawei Mate X 2 a nelze si nepovšimnout, že do těla telefonu je koncipován i stylus. Pero je uloženo ve speciálním šuplíku po straně telefonu a je v něm také integrován fotoaparát. Stávající Mate X má na tomto místě port USB-C.

Samozřejmě musíme brát v potaz, že jde zatím jen o patentové podání a konečný design skládacího telefonů může být jiný. Jde vlastně jen o to, že se společnost tímto patentem chrání před kopírováním vzhledu. Ostatně mnoho výrobců telefonů se chystá na výrobu ohebných zařízení a jejich uvedení v příštím roce. A v příštím roce by mohl být také představen Mate X2 se stylusem. Někteří z tipařů se domnívají, že by se tak mohlo stát už v prvním čtvrtletí 2020 zároveň s uvedením řady Huawei P.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.