Dominance ve fotografickém benchmarku DxOMark není pro čínský Huawei ničím novým a v podstatě každý z jejích vlajkových modelů na něj v době vydání okamžitě usedl. Výborný P30 Pro dominoval hezkých pár měsíců, než jej velmi nedávno těsně sesadil Samsung Galaxy Note 10+ 5G. Tomu však vedení dlouho nevydrželo, protože čerstvý Huawei Mate 30 Pro se na trůn vrací s poměrně obřím náskokem. Většinou se jednalo o skok v rozmezí jednoho či dvou bodů, ale Mate 30 Pro dosáhl celkových 121 bodů, což je posun o plné 4 bodíky.

Hlavní dominance je viditelná v nejdůležitějších testech zadního fotoaparátu, kde v kategorii fotografie získal Mate 30 závratných 131 bodů, což vyvažuje skvělé, ale ne nejlepší výsledky u videa (100 bodů) a selfie fotografie (93 bodů). Nový král těží hlavně z vylepšených AI algoritmů, protože papírově by výsledky neměly být až tak odlišné od P30 Pro. Ale jak v práci s expozicí, zoomem nebo výkonem v horších světelných podmínkách prostě novinka v porovnání jasně zvítězila.

Telefony od Huawei se nikdy extra nezaměřovaly na selfie snímače a tak je výsledných 93 bodů v porovnání s 99 body vedoucího Samsungu ještě velmi solidních. Stejně tak video ani ultra-wide hodnocení není úplně na špici, i když se jí dotýká. Každopádně máme nového krále na trůnu a bude velmi zajímavé sledovat, jak si povede v porovnání třeba nový iPhone a jiní rádoby vyzyvatelé pro Huawei. A fanoušek si může opět jen povzdechnout nad zbytečnými komplikacemi vzhledem k dostupnosti Huawei Mate 30 Pro kvůli obchodní válce mezi USA a Čínou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.