Poté, co společnost Xiaomi představila letošní verzi nadstavby MIUI 11 a zveřejnila aktualizační plán a seznam telefonů, které ji dostanou, nastala mezi majiteli přístroje Pocophone F1 panika. Na seznamu totiž tato hvězda roku 2018 zcela chyběla. Nutno dodat, že telefon se výborně prodává ještě dnes a vlastní jej spousta uživatelů po celém světě. Jeho hlavním rysem byla výbava špičkového modelu s velmi nízkou cenou. Proto se jeho majitelé domnívají, že si aktualizaci rozhodně zaslouží.

Dobrá zpráva, která snad uklidnila naštvané fanoušky, na sebe nenechala dlouho čekat. Zveřejnil ji na svém twitterovém účtu šéf společnosti Pocophone Global, pan Alvin Tse. Potvrdil, že seznam telefonů pro aktualizaci, který společnost zveřejnila zahrnuje jen přístroje, které byly také uvedeny na čínském trhu. Což ovšem není případ telefonu Pocophone F1. Ten se v Číně prostě neprodává a proto na seznamu chybí.

Telefon samozřejmě aktualizaci MIUI 11 dostane. Dále také dodal, že stabilní globální verze nadstavby bude dostupná až v polovině října/októbra, aktualizace by tak měla být distribuována o něco později. V úvahu tedy připadá nejdříve začátek listopadu/novembra. Vášně majitelů jsou tímto uklidněny, i když si na aktualizaci budou muset chvíli počkat. Přesto tato situace mnohým vyhovuje stejně, jako jejich Poco, kterého se hned tak zbavit nehodlají. A proto, že je telefon součástí programu Android Q, je víc než jisté, že MIUI 11 bude založena na novém systému Android 10.