Přesto, že se na začátku roku zdálo, že se ponese v duchu ohebných nebo skládacích telefonů, zatím to tak moc nevypadá. Pravda, společnosti Samsung a Huawei své „skládačky“ už světu představily, ale jejich uvedení na trh se stále odkládá. Na vině jsou různé konstrukční problémy, a to zejména s ohebnými displeji. Uvedení Huawei Mate X bylo už několikrát odloženo a zprávy z poloviny tohoto měsíce naznačovaly, že se telefon na trh hned tak nepodívá. Hraničním termínem byl ještě před pár dny listopad/november.

Podle nových informací, které přicházejí přímo ze zákaznického servisu společnosti však není vyloučeno, že Huawei Mate X bude dostupný už během příštího měsíce. Šéf zákaznických služeb Huawei, pan Guan Wei, tvrdí, že Mate X bude v Číně k vidění zanedlouho. Doporučuje potenciálním zájemcům o tento telefon, aby sledovali oficiální webové stránky společnosti. Dívali se také na její fóra a nebo oficiální účet Weibo. Na těchto místech bude totiž zveřejněno přesné datum vydání telefonu.

Zdá se tedy, že společnost je konečně připravena na hromadnou výrobu a prodej skládacího Mate X. Tedy pro začátek alespoň v domovské Číně. Jeho globální uvedení by se údajně mohlo odehrát měsíc nato, tedy v listopadu/novembri. Tento termín ale není nijak potvrzen. Je tedy nutno počítat s tím, že může být opět odložen. Pokud bude masová výroba telefonu probíhat bez komplikací a o telefon bude zájem, je pravděpodobné, že později bude skladem i u různých přeprodejců. V těchto dnech se stále spekuluje také o tom, že přístroj bude na trh uveden s procesorem Kirin 990 s 5G namísto čipsetu Kirin 980, kterým byl osazen prototyp.