Společnost OnePlus vydala před pár dny Android 10 pro své letošní modely OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. Dnes budou představeny přístroje 7T a 7T Pro, které už budou mít novou verzi systému rovnou předinstalovanou. Ale co se týče starších telefonů zatím nebylo jasné, kdy a zda vůbec letošní verzi systému dostanou. Pro ty z vás, kteří jste majiteli modelů OnePlus 6, 6T, 5 a 5T je tu dobrá zpráva. I na vaše přístroje dojde.

Podle informací, které se objevily na čínském fóru OnePlus a zveřejnil je sám Pete Lau, je připravena aktualizace i pro výše zmíněné modely. Tedy zatím alespoň pro jejich čínské uživatele. Majitelé telefonů OnePlus 6 a OnePlus 6T by měli někdy koncem října/októbra postupně dostávat HydrgenOS založený na Android 10 a půjde o veřejnou beta verzi. Stabilní verze bude distribuována koncem listopadu/novembra.

Majitelé modelů OnePlus 5 a OnePlus 5T si na aktualizaci budou muset počkat poněkud déle. je ale jistě chvály hodné, že výrobce nezapomněl ani na telefony vyrobené v roce 2017. Ty by měly být aktualizovány v průběhu druhého kvartálu roku 2020. U nadstavby OxyenOS je známo, že její aktualizace vycházejí krátce po vydání čínské nadstavby. Očekáváme, že termín aktualizací OxygenOS založené na Android 10 bude oznámen dnes na představovačce modelu 7T a 7T Pro.