Telefony řady Redmi Note 8 byly představeny poměrně nedávno a v rámci střední třídy patří mezi jedny z nejlépe prodávaných přístrojů. Dá se dokonce říci, že v této kategorii jsou nejprodávanějšími modely Xiaomi vůbec. Oba telefony Note 8 jsou jakýmisi nástupci řady Note 7, ale u verze Redmi Note 8 Pro jde výrobce ještě o krok dál.

Místo toho, aby u Xiaomi Mi Note 8 Pro použil obvyklý procesor řady Snapdragon 7 jako u předchozích modelů Note, vybavil telefon novinkovým čipsetem MediaTek. A to konkrétně herním Helio G90T s GPU Mali G76 a kapalinovým chlazením. Dost možná to není až takový risk, protože přístroj jde dobře na odbyt. Navíc procesor v Geekbench dokonce překonal i svého hlavního konkurenta Snapdragon 730. Na druhou stranu je také nutno říci, že ne všichni fanoušci jsou s tímto rozhodnutím spokojeni.

MediaTek neměl v minulosti příliš dobrou pověst co se týče včasných aktualizací svých produktů, ale Redmi tvrdí, že tento neduh by se u nového čipsetu Helio G90T neměl projevit a Note 8 Pro bude aktualizován včas. Na to konto také značka uvolnila pro toto zařízení zdrojový kód kernelu. V rámci dalších parametrů má telefon vše, co by měl hrdý zástupce střední třídy mít, včetně foto snímače s rozlišení 64 MPix.

Nu a s touto velmi slušnou výbavou se Note 8 Pro podívá i na evropské trhy. Prodávat by se měl začít ve Španělsku od 26. září/septembra. Cena za verzi s 6/64 GB je 249 euro, za verzi s 6/128 GB zaplatíte 269 euro. Během první 24 hodin je nastavena u první verze speciální sleva 20 euro. Prodeje budou probíhat například na oficiálních stránkách Xiaomi Spain, Mi Stores a AliExpress. Následně by se měl prodávat i v dalších evropských zemích.