Včera ráno jsme se od Xiaomi dočkali pořádné porce novinek včetně dvojice telefonů a i když Mi 9 Pro nevypadá zle, tak si hlavní pozornost samozřejmě vysloužil model Mi MIX Alpha. Ten pořádně překvapil, protože většina z nás očekávala pouze extra zakřivený „waterfall“ displej po vzoru Vivo, ale rozhodně ne telefon s displejem přes většinu i zadní strany přístroje. Někteří dokonce očekávali, že Mi MIX Alpha bude jen přeznačené Mi MIX 4, které tak bude posláno k ledu. To však podle posledních informací nehrozí.

Tyto informace pochází z velmi častého a povětšinou důvěryhodného zdroje, „leakstera“ Ice Universe. Ten na sociální síti Weibo dnes potvrdil nejenom že Xiaomi Mi MIX 4 nebylo posláno k ledu, ale naopak by mělo dorazit na trh již velmi brzy. A bude s největší pravděpodobností vybaveno opět i obřím 108 Mpix hlavním fotoaparátem od Samsungu. Někteří dokonce předpovídají, že Alpha model byl míněný jako testování vod trhu a Mi MIX 4 by tak teoreticky mohl dostat stejný extrémně zakřivený displej po obou stranách telefonu.

Jinak by specifikace měly zahrnovat vylepšený přetaktovaný procesor Snapdragon 855 Plus, ale pokud by snad došlo ještě k dalšímu odkladu vydání, tak se možná nabízí už i další generace. Předchozí spekulace očekávaly i 4500 mAh kapacitu baterie včetně 40W rychlo-nabíjení a 90 Hz obnovovací frekvenci displeje. Každopádně je Mi MIX 4 naživu a ubírá se mílovými kroky do poslední fáze vývoje, takže se fanoušci této designové řady Xiaomi mohou pomalu začít těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.