Model měsíčního předplatného s paušálním přístupem k obsahu si v minulosti podrobil filmový (Netflix a spol.), hudební (Spotify a spol.) či herní (Playstation Plus a spol.) průmysl, ale mobilní sféra se podobnému řešení lehce vzpírala. Ale protože jen před pár dny rozčeřil vody Apple se svým herním předplatným Apple Arcade s více než stovkou exkluzivních titulů ta $4.99 měsíčně, tak samozřejmě reakce Googlu na sebe nemohla nechat čekat. Takže jsme se včera dočkali oficiálního oznámení služby PlayPass na Android. Ta bude zatím k mání jen v USA, ale brzy se rozšíří do celého světa.

Oproti konkurenčnímu řešení od Applu, který je čistě herní, si Google PlayPass bere na paškál nejen hry, ale i aplikace. Jejich předplatné nabízí přes 350 her a aplikací se vším všudy, takže bez dalších doprovodných in-app nákupů, doplňků, reklam a jiných skopičin. Cenově se pak služba vyrovná Applu se stejnou cenou $4.99 měsíčně. Agresivnější je ale počáteční akce, protože při roční platbě vás to vyjde pouze na $1.99 měsíčně, přičemž promo platí právě jen na první rok. Na vyzkoušení máte 10-denní zkušební dobu zdarma a jako bonus navíc můžete předplatné sdílet až s dalšími pěti členy rodiny.

Kvůli nové službě předplatného dozná změn i obchod Google Play, kde budete mít možnost navštívit speciální záložku „PlayPass“ pro lepší představu o tom, které hry a aplikace jsou ve službě zahrnuty. Jednotlivé aplikace samozřejmě budou mít i odznáček s příslušností k předplatnému i v podrobném popisu. Vše by mělo být kompatibilní s Androidy od verze 4.4 výše, takže v podstatě jakýkoliv funkční telefon. Budeme zvědavi kdy a za kolik dorazí tato služba na naše břehy, případně jaký obsah nám bude k dispozici. Že by další korálek do dlouhé linie „nutných“ předplatných ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.