Ohodnoťte článek

Je sice pravda, že dnešní den bude patřit především společnosti Xiaomi a jejich velké prezentační akci, ale nebude od věci se podívat i na představovačku telefonu Lenovo K10 Plus. Tento přístroj rozšiřuje řadu K, která je prodávána s tímto označením na trzích mimo Čínu. Konkrétně tento model byl uveden v Indii a svými parametry spadá do střední třídy. Konkurovat by mohl například Redmi Note 7s nebo Realme 5 Pro.

Lenovo K10 Plus má LCD displej s úhlopříčkou 6,2 palce, rozlišení je 1520×720 pixelů a poměr obrazovky k tělu 87%. Nad displejem je kapkovitý výřez pro přední 16 MPix selfie kameru. Zadní fotoaparát tvoří tři snímače, a to 13 MPix, ultra široký 8 MPix a 5 MPix senzor pro hloubku ostrosti. Na zadním panelu najdeme i snímač otisků prstů.

Jako procesor byl použit osmi jádrový Snapdragon 632 s GPU Adreno 506. Tento výběr čipsetu je poněkud zvláštní, určitě by se dal použít například Snapdragon 665 s lepšími parametry. V rámci pamětí zde najdeme 4 GB RAM a 64 GBG vnitřního úložiště, které lze dále rozšířit. Baterie má kapacitu 4050 mAh s podporou rychlého 10 W nabíjení. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou ZUI 11. Cena je na Flipkartu nastavena na 10999 indických rupií, což je v přepočtu zhruba 155 dolarů. Prodeje Lenovo K10 Plus začínají 30. září/septembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.