Čínská síť dnes jede na plné obrátky a sotva pár hodin před uvedením telefonu Xiaomi Mi Mix Alpha nás zásobuje podrobnostmi o něm. Sama společnost vypustila už také dost informací například o jeho zakřiveném „vodopádovém“ displeji nebo o tom, že bude vyroben z prémiových materiálů. Další čerstvá informace je o jeho zadním fotoaparátu.

Podle zřejmě oficiální upoutávky je potvrzen nedávno avizovaný snímač s rozlišením 100 Mpix. Výrobce to považuje za velký posun dopředu od 64 Mpix senzoru. Ten je momentálně tím nejvyšším a byl použit u Redmi Note 8 Pro. Xiaomi Mi Mix Alpha tak dostane senzor Samsung ISOCELL Bright HMX, který podporuje rozlišení až 108 MPix. K tomu se na síti objevilo několik referenčních fotografií, které by měly demonstrovat vysokou kvalitu foto výstupu.

Fotografie jsou v rozlišení 12032×9024 pixelů a velikost souboru je zhruba 40 MB. Podle nich lze usoudit, že detaily jsou výborně prokresleny a dokonce ani osminásobné zvětšení neubere nic na čitelnosti i drobných detailů a jejich ostrosti. Ale uvidíme, jak bude hlavní fotoaparát fungovat v běžné praxi. Podle dalších zvěstí by měl mít Mix Alpha 2K displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, procesor Snapdragon 855 Plus s 12 GB RAM a až 1 TB interní paměti. Zařízení poběží na MIUI 11 postavené na Androidu 10. Chybí tedy jen informace o kapacitě baterie, cenách a dostupnosti. To vše ale bude jasné už zítra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.