Čínská značka Nubia v poslední době přísahá na design telefonů s duálním displejem a po uvedení modelu Nubia X pokračuje v tomto trendu i u současné vlajkové lodi Nubia Z20 představené v srpnu v Číně. V případě tohoto modelu se ale nebude jednat jen o lokální kousek jako ty minulé, ale půjde hezky i do světa, protože firma oznámila mezinárodní dostupnost pro USA, Kanadu a Evropu už od 14. října. A u této příležitosti máte možnost se zúčastnit i soutěže o kousek zdarma v rámci kampaně „Unbox the Future“, tak klidně zkuste své štěstí.

Nubia Z20 je designově velmi zajímavý telefon, protože hlavní 6,42-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením doplní na zádech přístroje i sekundární 5,1-palcový displej s HD+ rozlišením. Díky tomu nejsou u hlavního nutné žádné výřezy nebo výsuvné moduly a displej je tak opravdu maximalizovaný na celou přední stranu. Navíc lze jednoduše telefon otočit a využít hlavní trojitý fotoaparát (48 Mpix + 16 Mpix + 8 Mpix, f/1.7, 3x optický zoom, OIS) i pro selfie snímky. Jednoduché a efektní řešení.

Uvnitř pak najdeme nový lehce výkonnější procesor Snapdragon 855 Plus spolu s 8 GB RAM a pro globální trhy bude maximum 128 GB vnitřní paměti. Naštěstí telefon podporuje i rozšíření pomocí microSD karet. Kapacita baterie je 4000 mAh a 27W rychlo-nabíjení je bleskurychlé. Zajímavostí jsou i dvě čtečky otisků prstů, každá na jedné ze stran telefonu. Nubia Z20 je vybavena softwarovou nadstavbou nubia UI 7 naroubovanou na Androidu 9 Pie a měla by být k dispozici v černé a modré barevné variantě.

Oficiální ceny globální verze prozatím nebyly zveřejněny a bude velmi zajímavé porovnat ceny s čínským trhem. Tam je 8 GB + 128 GB verze telefonu k mání zhruba za 525 dolarů, takže máme zhruba základní představu. Nubia Z20 může být velmi zajímavým kouskem pro milovníky netradičního designu, protože jde opravdu o unikátní řešení, navíc podpořené velmi pokročilým hardwarem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.