Značka Honor představila o prázdninách svou chytrou obrazovku Honor Vision, která je jako první vybavena vlastním operačním systémem HarmonyOS. Nyní také Huawei vydává svou Huawei Vision TV, která běží na stejném operačním systému a s ním bude také nabízena na evropském trhu. Stane se tak prvním Huawei zařízením s HarmonyOS v Evropě. Stejně jako obrazovka Honor, je i tato televize špičkovým strojem.

Huawei Vision TV má obrazovku s rozlišením 4K Quantum Dot a obnovovací frekvencí 120 Hz. Vydána byla ve verzích s úhlopříčkou 55, 65, 75 a 85 palců. Zatím budou prodávány jen modely s 65 a 75 palci. Stejně jako v případě Honor Vision je i zde čipset Honghu 818. Tento čipset podporuje funkce DSP a MEMC pro interpolaci snímků. Najdeme zde i podporu HDR, redukci šumu a mnoho dalších funkcí. Výrobce díky parametrům tohoto zařízení tvrdí, že jde o víc než jen obyčejnou televizi.

Přes televizi lze ovládat všechna HiLink zařízení chytré domácnosti. K dispozici je i pop-up kamera, které dal Huawei název AI-Eye a je v podstatě stejná jako u Honor Vision Pro. kamera je schopna rozeznávat obličeje nebo detekovat polohu. Lze přes ni také provádět video hovory. Nová televize Huawei je vybavena osmi reproduktory. Televize také podporuje projekci One-Hop, což umožní na obrazovce zobrazit to, co je uloženo v telefonu. Obrazovku lze ovládat jak dotykově, tak i pomocí dálkového ovládání. Dálkové ovládání se připojuje přes Bluetooth 5.0. Podle stránky Android Authority zatím však nejsou k dispozici informace o cenách a dostupnosti na evropském trhu. Prodeje televize by ale měly odstartovat v dohlednu na čínském trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.