Už zítra představí společnost Xiaomi své novinky Mi Mix Alpha a Xiaomi Mi 9 Pro 5G. První z nich bude tak trochu překvapením a Mi 9 Pro 5G doplní letošní řadu Mi 9 a ví se tohoto o něm už celkem dost. O čem se však zatím jen spekuluje je jeho cenovka. Někteří tipaři tvrdili, že by mohl být levnější, než nejlevnější přístroj s podporou 5G, kterým je Vivo iQOO Pro 5G. Ten se momentálně na čínském trhu prodává za 3998 jüanů, což jsou zhruba 564 dolary.

Podle posledního informačního letáčku, který je k vidění na čínském Weibo by Xiaomi Mi 9 Pro 5G mohl mít cenu ještě o něco málo nižší. Ta by měla začínat na 3599 jüanech, tedy přibližně na 507 dolarech za verzi s 8 GB RAM a 128 GB interní paměti. Vyšší verze s 12 GB RAM a 256 GB vnitřního úložiště by měla přijít na 3999 jüanů a v přepočtu na 565 dolarů. To je téměř stejná cena jako u iQOO Pro 5G. Samozřejmě doporučujeme brát tuto informaci s nadhledem, protože není nijak potvrzena.

A jaké parametry se u Mi 9 Pro 5G očekávají? Měl by mít AMOLED displej s úhlopříčkou 6,39 palce a FullHD+ rozlišením. Samozřejmě tu nebude chybět procesor Snapdragon 855 Plus s výše uvedenými kombinacemi pamětí. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého 40 W nabíjení a 30 W bezdrátového nabíjení. Operačním systémem zřejmě bude Android Pie s nadstavbou MIUI 11. Jeden ze snímačů trojitého zadního fotoaparátu bude mít rozlišení 48 Mpix, přední kamera by měla mít 20 MPix. Taková jsou tedy očekávání, zítra budeme mít ve všech parametrech naprosto jasno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.