Na začátku tohoto měsíce vydala společnost OnePlus beta verzi operačního systému Android 10 pro své telefony OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. Během dalších dnů následovaly aktualizace, které měly za úkol vyladit případné chyby a problémy. A právě teď dochází k distribuci nadstavby OxygenOS 10. Ta je již stabilní a je postavena na poslední iteraci systému Android.

Samozřejmě je připravena pro oba modely řady OnePlus 7 a jako vždy OxygenOS 10 přináší řadu nových funkcí z Androidu 10 společně s novými funkcemi nadstavby. A vzhledem k tomu, že jde o verzi stabilní, lze ji bez obav instalovat a běžně používat. Jako vždy je aktualizace šířena via OTA a postupně. Bude tedy chvíli trvat, než se dostane na všechna zařízení. Pokud bychom měli v kostce shrnout všechny novinky bylo by to nové uživatelské rozhraní a vylepšený herní prostor. Ale je toho rozhodně víc, co se změnilo.

V rámci her nabídne aktualizace rychlejší přístup ke všem hrám a nové funkce jako jsou Fnatic Mode a Graphic Optimization. Nově jsou přidána také gesta na celém displeji a jsou vylepšena i povolení ochrany soukromí. Byla přidána i možnost blokování spamu podle klíčových slov a mnoho dalšího. Celý výčet změn a vylepšení můžete najít na stránce OnePlus fóra. Očekává se, že společnost bude postupně aktualizovat i své další telefony a plán aktualizací by mohl být zveřejněn na prezentační akci modelů 7T a 7T Pro 26. září/septembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.