Náš včerejší článek reagující na nové teasery Xiaomi ohledně chystaného modelu Mi MIX Alpha se dočkal velice silné odezvy a stejně tak se vedlo této spekulaci i celosvětově. Protože je v  těchto teaserech možné vidět telefon s obrazovkou i na boční straně telefonu, tak většina analytiků poměrně logicky dovodila, že by se mohlo jednat o model s ohebným displejem. Dnešní upřesnění ze strany šéfa Xiaomi Lei Juna však tuto teorii nemilosrdně vyvrací.

Lei Jun na čínské sociální síti Weibo doslova prohlásil, že ačkoliv bude Xiaomi Mi MIX Alpha překvapujícím designovým modelem, tak se nebude jednat o ohebný displej. Hezky černé na bílém, takže nenechává prostor žádným spekulacím. Z logiky věci tak vyplývá, že se s největší pravděpodobností bude jednat o podobný super zakřivený „waterfall“ displej, který jsme měli možnost vidět u čerstvě představeného Huawei Mate 30 Pro. A budeme zvědavi jak se Xiaomi vypořádají s vyřešením problému náhodných dotyků bočního zakřivení, protože Huawei to zvládli bravurně.

Mi MIX Alpha by také mělo plně podporovat 5G sítě a mělo by dostat do vínku špičkový procesor Snapdragon 855 Plus. Podle všeho se tak bude jednat o slibovaný „koncept telefonu pro 5G éru“, kterým Xiaomi nedávno šermovali. Je tak možné, že se bude jednat o poměrně exkluzivní produkt, který nepůjde do zcela masové celosvětové produkce. A většina analytiků odhaduje, že Mi MIX Alpha nebude nový stálým členem série Mi MIX a jedná se pouze o jednotlivý model. Takže můžeme stále doufat, že se na ohlášené tiskové konference 24. září dočkáme představení klasického Mi MIX 4 se 100 Mpix fotoaparátem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.