Společnost Xiaomi v segmentu chytrých televizí funguje už několik let a dá se říci že úspěšně. Ovšem v jejich portfoliu chyběla televize s větší úhlopříčkou. A tak, zřejmě po vzoru jejich dceřinky Redmi, která minulý měsíc uvedla svou první TV s úhlopříčkou 70 palců, vydala včera i Xiaomi svou Xiaomi Mi TV 4A se stejně velkou obrazovkou. Dlužno dodat, že cena nevypadá špatně a prodeje startují už dnes.

Nová Xiaomi Mi TV 4A má, jak již bylo řečeno, velkou 70 palcovou LCD obrazovku s rozlišením 4K. I přes tuto velikost obrazovky jsou kolem ní velmi úzké rámečky a tělo televize je subtilní. Díky tomu při zavěšení na zeď vypadá jako obraz. Obrazovka jako taková má obnovovací frekvenci 60 Hz. Ve vnitřní výbavě najdeme 2 GB RAM a 16 GB interního úložiště a 64 bitový procesor Amlogic. Dokonce nechybí ani XiaoAI asistent.

Pomocí asistenta lze vyhledávat pořady a filmy, případně jej lze využít i pro ovládaní dalších chytrých spotřebičů v domácnosti. V rámci portů zde najdeme 3 porty HDMI, 2 porty USB, AV konektor a zvukový port S/PDIF. Nechybí ani Dolby Audio, duální Wi-Fi a DTS-HD funkcionalita. Pro kvalitní zvuk jsou tu dva 8 W reproduktory. Jak již bylo řečeno, Mi TV 4A jde dnes do prodeje například na JD.com, Tmall, Suning a nebo na Mi Home. Cena je nastavena na 3999 jüanů, což je zhruba 564 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.