Společnost Xiaomi chystá na 24. září/septembra akci, kde by podle všeho měl být představen telefon Mi Mix 4. Jenže informace o parametrech tohoto stroje jsou velmi kusé a výrobce je zatím skoupý na slovo. Ovšem dnes se na čínské síti objevilo několik upoutávek k tomuto zařízení. Ale dost možná se všechno jen ještě víc zamotalo. Teasery upozorňují na to, že bude vydán přístroj Xiaomi Mi Mix Alpha.

Tato informace, respektive název telefonu, by asi až tak překvapivý nebyl, protože Xiaomi měla problémy s ochrannou známkou na tento název. Dokonce se čekalo, že chystaný Mi Mix 4 se bude jmenovat Mi Mix 5G. Navíc se před několika dny se pár tipařů pochlubilo snímky údajného nového Mixu 5G, který vypadal jako klasický telefon s Full-screen designem. Nyní to však vypadá, že Xiaomi Mi Mix Alpha bude skládací. A opět se není čemu divit, protože už v minulosti se šéf Xiaomi, Lin Bin chlubil tím, že společnost na skládacím telefonu pracuje a podařilo se jí vyřešit prvotní problémy s konstrukcí displeje.

Je tedy možné, že budou vydány telefony dva, a to Mi Mix 4 (nebo Mi Mix 5G) a Mi Mix Alpha. A nebo v případě Alphy půjde dost možná jen o prototyp, což by název mohl naznačovat. Ostatně některé z upoutávek by tomu mohly také nasvědčovat. Telefon by měl připomínat knihu. Měl by mít extrémně zakřivený displej a užitná plocha obrazovky by měla být 100%. A samozřejmě bude podporovat 5G sítě. Možná se to všechno zatím zdá být tak trochu přitažené za vlasy, ale snad Xiaomi brzo nabídne nějaké rozuzlení této záhady.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.