Značka Vivo sice před několika dny zaznamenala velký úspěch při uvedení telefonu Vivo Nex 3, který láme rekordy v Antutu, ale pokračuje v představování dalších strojů. Tentokrát se jedná o model Vivo V17 Pro. Ten by mohl zaujmout fandy selfie a mobilního fotografování. To hlavně proto, že je celkově osazen šesti snímači fotoaparátů. Ale ani další parametry nejsou k zahození a díky nim by se mohl stát silnou konkurencí přístrojů ve střední třídě.

Foto výbava

Ve výčtu parametrů začneme tím, co bude u Vivo V17 Pro hlavním tahákem. A to jsou jeho fotoaparáty. Modul přední vyskakovací kamery je poměrně masivní. Jeho velikost je podmíněna tomu, aby se sem pohodlně vlezly dva snímače. Jeden senzor má rozlišení 32 Mpix a druhý, širokoúhlý objektiv, dostal 8 Mpix. Ten má za úkol perfektně zaznamenat každý detail a má záběr až 105°. Samozřejmě zde najdeme i sadu různých filtrů a byly přidány i režimy Selfie Softlight a Night Selfie.

Zadnímu panelu dominuje vertikálně uložený fotoaparát se čtyřmi senzory. Primární Sony IMX586 má 48 MPix a sekundární snímač s 13 MPix funguje jako teleobjektiv. Dále tu je 8 Mpix ultra širokoúhlý snímač, který lze využít i pro makro fotky a celou čtveřici uzavírá 2 MPix senzor pro hloubku ostrosti.

Další parametry

Super AMOLED 6,44 palcový displej s rozlišením 2340×1080 pixelů je vybaven technologií Ultra FullViewTM. Poměr stran je 20:9. Výrobce do displeje umístil jak snímač otisků prstů, tak i sluchátko a několik dalších senzorů. Navíc má velmi tenké boční rámečky s šířkou 1,75 mm a ani 3,8 mm brada není nijak masivní. Díky tomu je užitná plocha obrazovky 91,64%.

Telefon pohání procesor Snapdragon 675 AIE. Doplňuje jej až 8 GB RAM a 256 GB vnitřního úložiště. S procesorem je spojena i technologie Multi-Turbo pro akceleraci herního výkonu. Baterie má kapacitu 4100 mAh a podporu rychlého 18 W nabíjení. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou FunTouch OS 9.1. Telefon bude během několika týdnů dostupný na globálních trzích. Cena zatím není stanovena a na jednotlivých trzích bude zřejmě rozdílná.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.