Včerejší představovačka Huawei přinesla nejen zbrusu nové telefony řady Mate 30, ale dočkali jsme se i nové generace chytrých hodinek Huawei Watch. Ta se nazývá Huawei Watch GT 2 a měla by ještě posouvat hranice vytyčené velmi úspěšným minulým modelem. Hodinky budou k dispozici ve dvou verzích, větší 46 mm má lepší lepší výbavu a hlavně výrazně vyšší kapacitu baterie, menší 42 mm se zase bude lépe vyjímat na subtilnějších dámských zápěstích.

Klasika nikdy nevyjde z módy. Watch GT 2 proto zdědily klasický vzhled předchozí generace, dočkaly se však vylepšení estetiky. To se projevilo především v použití designu na celou obrazovku a bez okrajů. Díky skleněnému povrchu obrazovky působí hodinky širším dojmem, než ve skutečnosti jsou. Obrazovka série 46 mm využívá techniky uměleckého zpracování drahokamů. To umožnilo vytvořit 3D zakřivené sklo pro hezčí vzhled a lepší zobrazení. Zakřivený číselník série 42 mm má tloušťku pouze 9,4 mm a je doplněn extrémně tenkým kovovým rámem.

46 mm varianta dostala do vínku 1,39-palcový dotykový AMOLED displej s rozlišením 454 x  454 pixelů, menší 42 mm verze se pak musí spokojit s 1,2-palcovým AMOLEDem s rozlišením 390 x 390 pixelů. Odlišné je i váha hodinek, větší mají 41 g (bez řemínku) a menší 29 g. Řemínek bude na výběr plastový, kožený nebo kovový s klasickým 22 mm uchycením pro větší variantu a 20 mm pro menší. Asi nejzásadnější rozdíl je ale v kapacitě baterie, protože 455 mAh a 215 mAh se prostě někde projeví. Díky tomu 46 mm verze Watch GT 2 by měla teoreticky vydržet na jedno nabití až 2 týdny.

Uvnitř pak najdeme nový čip z domácí produkce Kirin A1, 4 GB úložiště, GPS+Glonass a plnou škálu senzorů včetně měření tepu, akcelerometru, gyroskopu, magnetometru a dalších. 46 mm varianta navíc nabídne i reproduktor a mikrofon. Podporováno je také pokročilé sledování sportovních výkonů kompatibilní s 15 sporty, funkce TruSleep 2.0 pro monitoring spánku, funkce TruRelax pro záznam hladiny stresu pomocí hodnot HRV a jiné. Všechny data jsou pak k dispozici jednoduše v aplikacích Huawei Sports a Huawei Health. Připojení je pak pomocí Bluetooth 5.1 a voděodolnost má 5ATM.

This slideshow requires JavaScript.

Inteligentní hodinky Huawei Watch GT 2 budou v České republice k dispozici ve obou velikostních verzích – 46 a 42 mm. Jejich prodej pak startuje v případě verze 46 mm okolo 22. října za doporučenou cenu 5999 Kč. Zahraniční ceny vypadají o fous lépe se zhruba $220 dolary za verzi Titanium Gray a $253 za Matte Black.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.