Společnost Huawei včera v Mnichově představila svou řadu Mate 30. Její součástí je i luxusní model Huawei Mate 30 RS Porsche. Parametry tohoto designově vycizelovaného kousku jsou v podstatě stejné jako u Mate 30 Pro 5G, ale jeho cena nám podlomí kolena. Ovšem nejdřív se podívejme podrobněji na specifikace telefonu a cenu si nechme, pro jistotu, až na samotný závěr.

Hlavním rysem modelu Huawei Mate 30 RS Porsche je, stejně jako u celé řady Mate 30, nový procesor Kirin 990. Ten je vyroben 7nm procesem a má integrovaný 5G modem. Čipset má dvě jádra Cortex-A76 s maximálním taktem 2,86 GHz, dvě jádra Cortex-A76 s taktem 2,36 a čtyři jádra Cortex-A55 s taktem 1,95 GHz. Procesor doplní 12 GB operační paměti. Interní úložiště dostalo 512 GB a lze ho dále rozšířit. Baterie má kapacitu 4500 mAh s podporou rychlého 40 W nabíjení. Bezdrátové nabíjení má výkon 27 W.

OLED displej RS Porsche má úhlopříčku 6,53 palce s rozlišením 2400×1176 pixelů. Hrany jsou zakřiveny pod úhlem 88° a obnovovací frekvence obrazovky je 90 Hz. Dá se tedy říci, že displej je stejný jako u verze Mate 30 Pro, a to včetně horního výřezu. Co se však výrazně liší je zadní panel, kde se designéři skutečně vyřádili. Dominantním prvkem je střední skleněný pruh v černé barvě. Kolem něj najdeme pravou kůži v červené nebo černé barvě. V horní části skleněného pruhu je uložen modul fotoaparátu.

Obnáší čtyři snímače s optikou z dílen Leica. Dva ze senzorů mají rozlišení 40 MPix. Primární snímač má světelnost f/1.6 a sekundární širokoúhlý objektiv se záběrem 123° má clonu f/1.7. Třetí 8 MPix senzor funguje jako teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem, pětinásobným hybridním a 30× digitálním zoomem. Poslední snímač je ToF kamera. Přední kamera má 32 Mpix a sekunduje jí 3D snímač, ambientní a proximity senzor a senzor pro gesta. Tolik tedy výčet parametrů a nyní se podíváme na cenu Huawei Mate 30 RS Porsche. Na představovačce bylo uvedeno, že telefon bude mít jen jednu verzi s 12 GB RAM a 512 GB interní paměti. Ta bude stát 2095 euro, což je zhruba 54000 Kč. Za tuto cenu máte na výběr mezi černou a červenou barevnou variantou. O tom, kdy a kde bude telefon dostupný výrobce zatím mlčí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.