Benchmark DxOMark se stal v poslední době neoddiskutovatelným králem hodnocení fotoaparátů mobilních telefonů a výrobci se dosaženým skóre velmi rádi chlubí v promo materiálech. Stále je však co vylepšovat a tak se tvůrci rozhodli přidat nové dvě kategorie zahrnující dvě moderní populární technologie. První nové hodnocení je pro ultra-široké fotoaparáty a druhé pak pro specializovaný noční režim. Což jsou v dnešní době (hlavně u špičkových modelů) zcela běžné funkce.

Je tak poměrně jednoduché zapomenout, že se jedná o poměrně nové doplňky k mobilní fotografii. Prvním telefonem využívajícím ultra-širokou čočku bylo LG G5 vydané v dubnu 2016, které velmi rychle následovaly další modely. Stejně tak noční režim, ačkoliv byl popularizován telefony jako Huawei P20 Pro a Google Pixel 3 se poprvé objevil už v roce 2014 u modelu Samsung Galaxy Grand Prime. Nu a dnes je najdete skoro v každém lepším telefonu a nepřijde vám to ani náznakem divné či revoluční.

 

Přidání nových kategorií s sebou samozřejmě nese i změny skóre hodnocení telefonů a tvůrci DxOMark si dali tu práci, že u většina modelů na špičce žebříčku tyto změny zahrnuli. A přestože skóre u všech lehce poskočilo, tak se na pořadí nic nemění a podle posledních čísle stále vládne Samsung Galaxy Note 10+ 5G. Ten si polepšil o čtyři body, ale hlavní konkurence také, takže se opravdu na odstupech nic nezměnilo. Přesné výsledky najdete na obrázcích výše nebo na stránkách benchmarku samotného. A budoucí testy už budou samozřejmě tyto nové kategorie zahrnovat automaticky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.