Telefon Vivo Nex 3 byl oficiálně představen před třemi dny a fanoušky značky uchvátil jeho „vodopádový“ displej. Ten je po hranách extrémně zakřiven a díky tomu jsou boční rámečky nulové. Nad obrazovkou není žádný výřez a díky malému hornímu rámečku a bradě je užitná plocha obrazovky 99,6%. V tomto směru se opět značka Vivo stává průkopníkem a nutno přiznat, že už má několik následníků.

Ale nejen displej je tím, co na Vivo Nex 3 upoutá. Je to i výkonný procesor Snapdragon 855 Plus, kterým je telefon osazen. Svou super výkonnost předvedl i v syntetických testech Antutu 8. Tam se stal rázem nekorunovaným králem se ziskem necelý 500000 bodů. Překonal tak i dosavadního držitele první příčky Asus ROG Phone 2, který má skóre 492 000 bodů a Xiaomi Black Shark 2 se 469 000 body. Je také potřeba dodat, že testy Antutu prošla verze Nex3 5G s 8 GB operační paměti. Těžko říci, jakým způsobem se výrobci podařilo docílit takového výkonu ve srovnání s konkurenty, kteří využívají stejný čipset.

Syntetické testy Antutu jsou sice dobrým benchmarkem pro porovnávání výkonnosti telefonů, ale výsledné skóre samo o sobě nemusí nic znamenat. Je hodně přístrojů, které mají skvělé výsledky v Antutu, ale například v rámci uživatelského prostředí pokulhávají. To ale nebude zřejmě případ telefonu Nex 3, protože přístroje Vivo bývají vesměs dobré po všech stránkách. Vše patrně ukáže až nějaká podrobná recenze telefonu. Je také velmi pravděpodobné, že s nástupem nového procesoru společnosti Qualcomm bude překonána hranice 500000 bodů. A stát by se tak mohlo už v příštím roce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.