Řada telefonů Redmi K20 byla vydána v květnu/máji letošního roku. Okamžitě se stala hitem díky svému skvělému poměru cena/výkon. Telefony byly pokaždé bleskově vyprodány a i po čtyřech měsících od představení se prodávají výborně. K tomu ještě ale musíme připočíst vydání jejich globálních verzí. Ty mají stejné parametry, ale jiné obchodní názvy, Xiaomi Mi 9T a Mi 9T Pro. I tyto modely se prodávají jako po másle.

A že prodeje za poslední čtyři měsíce jsou víc než dobré vědí jak v Redmi, tak potažmo i v Xiaomi. Na čínském Weibo se totiž objevil letáček, který dává fanouškům na vědomí, že se telefonů řady Redmi K20 během této doby globálně prodalo více než 3 miliony kusů. V podstatě totéž vyšlo i na oficiálním twitterovém účtu Xiaomi, jen s tím rozdílem, že zde se hovoří o Xiaomi Mi 9T.

Je tedy pravděpodobné, že počet prodaných kusů čítá jak telefony Redmi, tak jejich přejmenovanou globální verzi Mi 9T. Silným trhem, jak už bývá zvykem je jak ten čínský, tak především indický, kde šly telefony do prodeje dříve, než například v Evropě. Je tedy docela možné, že kdyby se přístroje začaly prodávat na všech trzích najednou, byly by prodejní čísla ještě vyšší. A tento trend bude pravděpodobně pokračovat i nadále, protože šéf značky Redmi, Lu Weibing oznámil, že 19. září/septembra chce značka představit další top produkty, které půjdou hned do prodeje. Většina tipařů se shodla na tom, že půjde o upgradovanou verzi Redmi K20 Pro s procesorem Snapdragon 855 Plus.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.