Už zítra bude v Číně představena speciální Redmi K20 Pro Exclusive Edition a firma samozřejmě nešetří PR teasery a plakátky k této akci. Z nich se dá vyčíst spousta plánovaných novinek pro tento kousek a nutno dodat, že jeden konkrétní detail lehce podráždil naši pozornost. Protože pokud by se tato informace potvrdila, tak půjde o jedno velmi zajímavé prvenství na mobilním trhu. Takže co se od této speciální edice velmi oblíbeného telefonu dá očekávat ?

Redmi K20 Pro Exclusive Edition zcela určitě dostane lehce vylepšený výkonnější procesor Snapdragon 855+ a solidní porci 12 GB RAM a 512 GB vnitřního úložiště, což by snad mělo stačit každému náročnému uživateli. Stejně tak je oficiálně potvrzeno 27W rychlo-nabíjení, NFC čip nebo Hi-Fi audio, ale hlavní novinkou bude 64 Mpix hlavní senzor fotoaparátu. A tady se právě dostáváme na tenký led, protože při bližším pohledu na specifikace v teaseru vidíme 64 Mpix senzor a zároveň i 48 Mpix senzor, což by bylo opravdu světové prvenství a byli bychom velmi zvědavi, jak se to Xiaomi/Redmi podaří poskládat dohromady.

Jedná se navíc o oficiální materiály, takže automaticky vypadají ze hry fanouškovské spekulace. Možností však samozřejmě zůstává i omyl, i když na této úrovni je to velmi nepravděpodobné. Navíc se v textovém popisu k teaserům hovoří hned o čtyřech zadních fotoaparátech, takže by jeden 64 Mpix extra v podstatě dával smysl. No uvidíme zítra a snad nás neohromí i extra nadsazená cena této speciální edice. Určitě se také dočkáme i dalších barevných variant telefonu v porovnání se základní verzí, takže se určitě je na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.