Nová generace telefonů řady Huawei Mate 30 bude oficiálně představena veřejnosti už 19. září v německém Mnichově. Ale už dnes se nám dostaly do ruky parametry všech verzí, protože nějaký šikula obratně vyfotil chystaný popisky telefonů k nadcházející představovačce. Takže ke dnešnímu článku ukazujícímu design telefonů si můžeme doplnit i ty hlavní hardwarové specifikace. A že se je určitě na co těšit o tom nikdo nepochybuje, protože se bude jednat o špičkové vlajkové modely.

Z obrázku, které se povalují kolem, jasně vyznívá, že Huawei Mate 30 dostane 4200 mAh kapacitu baterie, kterou pak Pro model vylepší až na 4500 mAh. Oba telefony se také budou moci opřít o ďábelsky rychlé 40W klasické „drátové“ nabíjení a 27W bezdrátové. Kromě toho stojí za zmínku určitě i nová verze systémové nadstavby EMUI 10 založené na Androidu 10, která by tentokrát měla zapojit AI i do starosti o zabezpečení a jiné.

Série Mate 30 si na výkon určitě stěžovat nebude, protože telefony bude pohánět zbrusu nový 7 nm procesor Kirin 990 s inovovanou architekturou DaVinci pro NPU čip. Očekávat můžeme také dvojitý 40 Mpix hlavní fotoaparát spolu s 8 Mpix telefoto čočkou a TOF 3D senzorem. Fotoaparát by měl zvládnou i super rychlý režim snímání se 7680 frames. Základní verze Huawei Mate 30 bude mít klasický displej s decentním výřezem, ale Pro varianta tento výřez rozšíří kvůli integraci dalších senzorů včetně 3D rozpoznání obličeje. Také se Pro verze bude moci pochlubit novým zakřiveným „vodopádovým“ designem displej. Tak už jen dva dny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.