První generace chytrých hodinek Huawei Watch GT byla představena spolu s telefonu řady Mate 20 v říjnu loňského roku  a na trhu si vedla velice solidně. Podle červnových čísel se hodinek celosvětově prodalo kolem 2 milionů kusů. Rok se s rokem sešel a tak už je pomalu čas myslet zopakování úspěchu a tak se už 19. září dočkáme představení nového modelu Huawei Watch GT 2. Příležitostí k tomu bude samozřejmě hlavní akce s telefony řady Mate 30, ale byla by škoda si nevšimnout právě i nových hodinek.

Huawei Watch GT 2

Huawei Watch GT 2 se budou moci pochlubit klasickým kruhovým designem ciferníku, takže je na první pohled nerozeznáte od normálních hodinek. Což je přesně ten design, po kterém spousta uživatelů prahne. Hodinky budou podle prvních zpráv velmi odolné, vodotěsné a díky použití 3D skla i opticky menší. Výbava bude opět na vysoké úrovni a bude zahrnovat zbrusu nový specializovaný čip Kirin A1, Bluetooth 5.1 s ještě stabilnějším výkonem a nižším rušením, TruSeen optickou technologii měření srdečního tepu nebo vestavěný GPS čip. Zkrátka a jednoduše špičkový kousek se vším všudy.

Huawei Watch GT 2

Dnes se také na internet dostaly první snímky těchto hodinek a to jak oficiální rendery, tak i pár snímků reálného kusu produktu. Z renderů je jasně vidět trojice možných pásků, takže bude mít uživatel na výběr mezi koženým, kovovým a TPU plastem. Každý z nich bude mít jiné určení a díky této variabilitě budou hodinky použitelné na širokou škálu aktivit a příležitostí. Uvidíme, jak se Huawei pochlapí s cenou a hlavně budeme velmi zvědavi na výdrž, protože ta je u chytrých hodinek stále alfou a omegou reálného používání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.