Dva dny zbývají do velké akce v Mnichově, kde společnost Huawei představí svou letošní řadu Mate 30. Měla by čítat čtyři modely, jmenovitě Huawei Mate 30, Mate 30 Pro, Mate 30 Lite a RS Porsche. Telefony sice spadají do stejné série, ale jejich design bude odlišný. Aspoň to tvrdí tipař Evan Blass známý jako @evleaks a na svém twitterovém účtu odhaluje vzhled jednotlivých modelů.

Huawei Mate 30 Pro

I my se na ně pěkně postupně podíváme a začneme tím asi nejzajímavějším, a tím je model Mate 30 Pro. Kromě skvělé výbavy dostane telefon i výtečný design. Jistě vaší pozornosti neunikl trend „vodopádového“ displeje a přesně takovým bude Pro verze vybavena. Jde o extrémní, témě 90° zakřivení bočních hran, kdy rámečky jsou nulové a displej přesahuje až téměř k zadnímu panelu. Je to efektní a výrobce tvrdí, že ovládací prvky přístroje budou právě v těchto zakřivených bočních hranách. Nad displejem je poměrně velký výřez pro více senzorů. Modul zadního fotoaparátu je kruhový.

Huawei Mate 30 a Mate 30 Lite

Podobný kruhový modul fotoaparátu bude mít i model Huawei Mate 30. Displej však bude klasický bez extrémního zakřivení a také výřez nad ním je podstatně menší než u Pro verze. Verze Lite má naprosto odlišný vzhled. Rámečky kolem displeje jsou větší a v obrazovce je vlevo nahoře uložen kruhový výřez pro přední kameru. Zadní fotoaparát je poskládán ve čtvercovém modulu, pod kterým je snímač otisků prstů. Zde bychom mohli hledat podobnost se vzhledem přístroje Huawei Nova 5i Pro.

Huawei Mate RS Porsche

Poslední z telefonů, Huawei Mate RS Porsche je jako vždy známkou jistého luxusu a tomu je přizpůsoben jak vzhled, tak i cena. Vzhled vychází z loňského modelu Porsche Design s koženým pásem na zadním panelu a s červeno černou barevnou kombinací. Letos kůže obepíná i obdélníkový modul zadní kamery a může také fungovat jako stojánek. Je ovšem otázkou, jak na tom bude tento model s prodejností, pokud bude jeho cena nastavena podobně jako u loňské verze. A letos je vlastně celkově dost ve hvězdách, jak se budou prodávat i další přístroje z této řady, když jim budou chybět aplikace a služby Google.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.