Společnost Meizu není v poslední době zrovna v ideální kondici. Zaznamenala velké propady prodejů, velké personální změny a také zavřela několik svých čínských obchodů. Přesto však věří v lepší zítřky. Návrat se jí letos rámcově podařil díky telefonu Meizu 16s a také díky nedávno vydanému Meizu 16s Pro. Podle jednoho z indických tipařů údajně v Meizu chystají další vlajkovou loď, která by měla mít název Meizu 17.

Na svém twitterovém účtu zveřejnil Yash Raj Chaudhary také renderované obrázky chystaného Meizu 17. V rámci vzhledu telefonu se výrobce drží své designové linie. Rozdíl je však v zakřivení displeje. Je to ono extrémní zakřivení, které dostalo název „vodopádová“ obrazovka a pomalu se z ní stává nový čínský trend. Rámečky kolem obrazovky jsou tedy nulové, subtilní je i horní rámeček a brada. Nad displejem je malý kruhový výřez pro přední kameru a užitná plocha tak bude jistě vysoká.

Na zadním panelu nás ale žádné velké překvapení nečeká. Podobně jako u Meizu 16s Pro i zde vidíme trojitý fotoaparát, kdy jeden ze snímačů bude mít rozlišení 48 MPix. Telefon je na renderech vyveden ve dvou klasických barvách, a to černé a bílé. A protože u telefonu nenajdeme nějaké extra výstřelky, obrázky působí poměrně uvěřitelným dojmem. Kdy by se však telefon mohl objevit není známo. Ostatně letos už Meizu předvedlo dva stroje, takže další model nelze očekávat v dohledné době.