Představení letošní řady telefonů Google Pixel 4 se blíží a stejně jako loni před uvedením série Pixel 3 máme o telefonech poměrně dost informací. Ať už jsou to renderované obrázky, výčet hlavních specifikací a nebo uniklé informace o certifikacích, které už telefony dostaly. Dnes k nim přidáme i výstup z testů Geekbench, kterými prošel model Google Pixel 4 XL s podporou 5G sítí.

Podle Geekbench výpisu můžeme zjistit, že Google Pixel 4 XL 5G byl testován s operační pamětí 8 GB. Vybaven je procesorem s kódovým označením sm8150, což může být buď Snapdragon 855 nebo i Snapdragon 855 Plus. A to je určitě tak trochu překvapení, protože u obou letošních Pixelů se počítalo jen se 4 GB RAM. Čistě teoreticky bychom tak mohli počítat i s verzí s 6 GB RAM. Zatím se společnost Google vždy držela toho, že jejich telefony nepotřebují nějaké průkopnické specifikace, spíš se soustředili na to, aby přístroje spolehlivě a plynule fungovaly.

Pokud se zaměříme na skóre, tak v Single-core testu nasbíral Pixel 4 XL 761 bodů, a to je srovnatelný výsledek, kterého dosáhl například OnePlus 7 Pro. Ovšem ve více jádrovém testu s 2326 body telefon za konkurencí mírně zaostává. A pokud je testovací výpis pravdivý, bude to první přístroj Google, který dostane podporu 5G a navíc i 8 GB RAM. Očekává se, že u této verze by kapacita interního úložiště mohla dosáhnout na 256 GB. Tyto teorie by mohl podpořit i certifikační výpis FCC, kde byly certifikovány čtyři modely s označeními G020I, G020J, G020MN, G020PQ. A podle FCC také výrobce požádal o novou 5G frekvenci. Ovšem ta může být vyhrazena pro Google Project Soli. Do představovačky je ale stále dost času na to, aby tyto teorie byly buď potvrzeny, nebo vyvráceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.