Značka Redmi, která se osamostatnila od Xiaomi letos o sobě dává docela dost vědět. Představila již několik telefonů, které zaznamenaly poměrně vysoké prodejní úspěchy díky dobrému poměru cena/výkon. Tohoto trendu se značka drží zuby nehty a po, řekněme mírně dražší řadě Redmi Note 8, připravuje levnější stroje. Měly by jimi být telefony Redmi 8 a Redmi 8A. Sice se o těchto dvou přístrojích už něco málo ví, ale bylo zatím utajeno, kdy budou představeny.

Podle webových stránek 91Mobiles by se tak mělo stát 1. října/októbra, což je v podstatě za nedlouho. To, že se tak stane, potvrzuje i malý nenápadný teaser. Uvedena bude rovnou celá řada, která by měla čítat telefony Redni 8, 8A a 8 Pro. Ale berme zatím s malou rezervou, co všechno bude v rámci této série uvedeno. Je však jisté, že jeden z představených telefonů bude mít zadní fotoaparát se senzorem 48 MPix. A je pravděpodobné, že to bude právě Redmi 8 Pro.

V poslední době se totiž mluvilo jen o modelu 8A, který už prošel rukama cerifikátorů Tenaa. Podle nich by měl mít 6,2 palcový displej s HD+ rozlišením a kapkovitým výřezem. Osmi jádrový procesor není ve výpisu Tenaa specifikován, ale měl by mít maximální takt 2 GHz. Doplnit by jej mělo 2/3/4 GB RAM a 16/32/64 GB interního úložiště. Zadní fotoaparát by měl být mono se snímačem 12 MPix a přední kamera by měla mít rozlišení 8 MPix. Baterie by měla mít slušnou kapacitu 5000 mAh. Jaké parametry by měl mít model Redmi 8 není známo a Redmi 8 Pro je naprostou záhadou. Ale kdo ví, možná se brzo dozvíme více.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.